20 Май, 2026

И заместничката на Бареков в ББЦ го напусна

И заместничката на Бареков в ББЦ го напусна

След поредица от оставки в партията на Николай Бареков "България без цензура", последва ги и заместник-председателят на партията Рада Коджабашева. Тя е напуснала още на 15 декември, но официално го обяви на Фейсбук страницата си едва сега от "уважение към коледните и новогодишните празници.

"На 15.12.2014 година връчих на г-н Бареков заявлението си за напускане на ПП ББЦ. Искам да пожелая на всички, които се занимават с политика и управление на хора да овладеят поне три неща – да са точни на срещите, да изпълняват обещанията си и да уважават партньорите си", пише Коджабашева.

"Ще продължа да защитавам моите политически идеи, в които вярвам, че ще променят разговора в България от “Хип – хопът ми е по- добър от хип – хопа ти” към задълбочени консултации и реални действия за възстановяване самочувствието и мощта на българската държава и народ", продължава бившата съратничка на Бареков

В края на 2014 година бившият телевизионен водещ, сега евродепутат, Николай Бареков обяви, че окончателно скъса с парламентарната група на "България без цензура", преименувана на "Български демократичен център". 

Междувременно още четирима депутати - Стефан Кенов, Георги Ковачев, Борислав Иглев и Христо Тодоров, подадоха оставки като членове на партията и от всички заемани от тях длъжности, но заявиха, че остават неразделна част от парламентарната група Български демократичен център.

Сподели:

Коментари (0)

ДБ: Демокрацията умира зад затворени врати - не приемаме парламентаризмът да бъде лишен от съдържание

ДБ: Демокрацията умира зад затворени врати - не приемаме парламентаризмът да бъде лишен от съдържание

"Това не е парламентаризъм. Това е насилие върху дебата. Посоката, която сте поели е много опасна."

Премиерът обсъди с Доналд Тръмп отпадането на българските визи за САЩ

Премиерът обсъди с Доналд Тръмп отпадането на българските визи за САЩ

На летище "Васил Левски" – София са разположени самолети-цистерни за пребиваване до края на месец май. Очаквам американската страна да поиска удължаване на престоя, заяви Румен Радев

Димитър Ганев: Управляващите рискуват да обединят опозицията срещу себе си с налагането на ограничения

Димитър Ганев: Управляващите рискуват да обединят опозицията срещу себе си с налагането на ограничения

Той припомни, че при силни мнозинства в българската политика винаги се появяват обвинения в авторитаризъм