27 Април, 2026

​Божидар Димитров сравни Доган с княз Борис I

​Божидар Димитров сравни Доган с княз Борис I

Директорът на Националния исторически музей проф. Божидар Димитров сравни поведението на Ахмед Доган с историческата постъпка на цар Борис I. „Цар Борис се оттегля от властта и отива в манастир. Това не му пречи да се върне и да свали от власт княз Владимир Расате и да му избоде очите и да сложи цар Симеон на трона, както направи и Ахмед Доган”, коментира историкът пред БНТ. „Твърде вероятно е Европейският съюз и САЩ да са поискали смяната на Лютви Местан заради близките му връзки с Тайип Ердоган. Като цяло Запада иска смяната на управлението в Турция заради политиката на подкрепа на терористите от „Ислямска държава”. Има липса на достатъчно факти и документи, за да се тълкува достоверно станалата смяна на върха в ДПС, но могат да се търси отговор на базата на геополитиката в района”, каза още Димитров. „В Македония има три албански партии, ако ДПС се разцепи, ще тръгнем по този път и може да се изравним с тях”, каза още Божидар Димитров. Той посочи, че истинското лице на ислямизма се е видяло в Кьолн и в действията на някои представители на бежанците срещу жените там. Според него, Турция се стреми към включването на бившите земи на Османската държава в днешните си граници и това е доста по-опасно. "Ние сме европейции християни и бъдещето ни е в Европа, а не в Турция", завърши историкът.

Сподели:

Коментари (0)

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Една от гилзите поначало е липсвала - намерена е сега, след стопяването на снега

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

"Можем да си сътрудничим в парламента с “Прогресивна България”, разполагаща с мнозинство от 131 гласа, по избора на ВСС и Инспекторат на ВСС и по Закона за съдебната власт"

ПП ще работи за обща президентска кандидатура с ФДД, няма решение за споразумение с ДБ

ПП ще работи за обща президентска кандидатура с ФДД, няма решение за споразумение с ДБ

"Възлага на избраните народни представители, защитавайки всички предизборни законодателни приоритети на партията, да пристъпят по най-бърз и ефективен начин към избора на нов ВСС и широк антикризисен пакет от мерки"