27 Май, 2026

Илиян Василев: Хибридната война цели да се самоизяждаме

Илиян Василев: Хибридната война цели да се самоизяждаме

"Трябва да се правят реални оценки на риска", коментира анализаторът Илиян Василев създалата се ситуация с принудително приземения на летището в Бургас самолет, пътуващ за египетския курорт Хургада. Според него е хиперболизиран разказът за бежанците в България и неправилно се наслагва върху проблема с терористите.

"Проблемът с бежанците не е толкова голям. Но той отива в една неустойчива ситуация, това аз наричам "хибридна война". Хибридната война не е нищо друго освен вкарване на елементи на психологическа война в мирно време", коментира още Василев.

Той смята, че информацията, от неназован източник от българските спецслужби, че в атентатите в Париж е използвано българско оръжие, е безумие: И това не е просто неумение, това е злонамереност. В контекста на тази обстановка да има заглавия в световните медии, няма как да не ни вкарат в обяснителен режим. Ако това целят нашите спецслужби – здраве му кажи. Просто нямаме нужда от никакви врагове. Този източник от спецслужбите нарочно е използвал този канал (информацията беше съобщена от БНТ - бел. ред.).

"В обстановка на напрегнатост започнахме да се самоизяждаме. Премиерът обяснява, че президентът е ястреб. Вчера ЕС еднозначно заяви, че няма да има отслабване на санкциите към Русия, независимо от това в какъв режим на сътрудничество попаднат Русия и Западът по отношение на Сирия. В Европа всичко е един тюрлюгювеч - политически", каза още Василев.

Сподели:
Радев с остър коментар за незаконния град край Варна, мълчи за "Камчия"

Радев с остър коментар за незаконния град край Варна, мълчи за "Камчия"

"Това не е само незаконно строителство. Тук са вързани и много други процеси, насочени срещу националната сигурност на България."

Божанов: Ако не само символно, но и реално Радев започне да ни откъсва от сърцето на Европа, ДБ ще реагира светкавично и остро

Божанов: Ако не само символно, но и реално Радев започне да ни откъсва от сърцето на Европа, ДБ ще реагира светкавично и остро

Той допусна, че на закритите срещи с чуждестранните партньори, както и на сегашната с френския президент Еманюел Макрон, българският премиер говори по-умерено

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"

Коментари (0)