Каквото и да ашладисаш отгоре върху подобен политик - все "БКП плюс" излиза, казва анализаторът
„Имам един проверен и сигурен критерий за установяване на "кой кой е" сред политолози, анализатори и прочие експерти, които формират общественото мнение. Ако се появяват по централните медии в най-гледаното време и то сами, няма начин те да не са одобрени или вързани с властта - ако не с формалната, то с тези, които искат да дойдат или да контролират властта задкулисно. Татяна Дончева очевидно не е експерт по темата ВВС, но се изказа точно в този контекст. А това е възможно само с утвърдени точки, с наета информираност, с подадени тези от "нейните" експерти.” Това изтъква в свой коментар във фейсбук анализаторът Илиян Василев, коментирайки днешната изява на бившия политик от БСП по bТВ. Според Василев в случая с Дончева
основата, фундаментът като е предопределен, каквото и да ашладисаш отгоре
все "БКП плюс" излиза
„Да е ясно - нейната роля на критик на властта е винаги в контекста на контрола на задкулисието, да не допусне хора "извън обсега" да формират обществените нагласи. За това ще я гледате по БТВ, по Нова и по БНТ - тя е лицензирана опозиция.
За това още преди време казах, че сделката с Ф-16 е лакмус, безпогрешен.
Лобизъм при подобни сделки няма как да няма. Едно е да се прави официално през държавата и сделката да се контролира от нея, друго е когато става на корпоративно равнище, където вирее корупцията.
Голям проблем - щели сме да се обвържем с американците. Ужас. И да се откъснем от руснаците. Драма.
Ей, ухнем госпожа Дончева!”, добавя с ирония Василев.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние