2 Август, 2026

Илияна Йотова: Ще се кандидатирам за вицепрезидент, ако БСП ме подкрепи

Илияна Йотова: Ще се кандидатирам за вицепрезидент, ако БСП ме подкрепи

Ако Националният съвет на БСП и ръководството на партията подкрепи номинацията, Илияна Йотова ще се кандидатира за вицепрезидент. Това съобщи самата Илияна Йотова, евродепутат и член на Изпълнителното бюро на БСП в ефира на сутрешния блок „Добро утро, България“ на Радио „Фокус“. Тя уточни, че е получила най-много номинации в БСП и ще участва в надпреварата. „Всички партии много или малко започнаха своите кампании и първият парламентарен ден го показа. 

БСП започна също своята кампания с издигането на ген. Румен Радев. В момента се подготвя и инициативния комитет за това. Ще определим и фигурата на вицепрезидента. Аз съм едно от номинираните лица, получих най-много номинации от БСП и ще остана в състезанието“, обясни Йотова. По думите ѝ най-важното решение е подкрепата на Националния съвет на БСП и на ръководството на партията. „Ако получа тази подкрепа, ще се кандидатирам“, каза още Йотова. Тя допълни, че бежанската криза и сигурността ще бъде водеща тема не само за българския парламент, но и за новия сезон в ЕП.

Сподели:
Един от основните свидетели по "Петрохан" проговори:  Политици и близки на Калушев крият информация

Един от основните свидетели по "Петрохан" проговори: Политици и близки на Калушев крият информация

Депутатът Стою Стоев заяви пред БНТ, че обвиненията представляват опит за саботаж на кандидатурата на формацията за президентските избори и подчерта, че изнесените твърдения не са подкрепени с факти.

Жълт код за горещо време е обявен в няколко области

Жълт код за горещо време е обявен в няколко области

Ще духа умерен, по високите части временно и силен вятър от изток-североизток

Майор Олексий Хетман: Искат да предадат полските  МиГ-29 на Русия чрез България

Майор Олексий Хетман: Искат да предадат полските МиГ-29 на Русия чрез България

„Знаем, че настоящото ръководство на България си сътрудничи активно с Руската федерация", казва ветеранът от руско-украинската война

Коментари (0)