"Новите учебници по история за 10 клас, включително и най-високо оценените, имат нужда от пълна преработка", около това се обединиха историците Нина Дюлгерова и Николай Поппетров от Института за исторически изследвания на БАН пред БНР.
"Написването на учебниците може да се превърне в удобен политически инструмент", каза Дюлгерова и добави "Битката за историята ще бъде много жестока, защото това означава, че се води битка за бъдещите поколения".
"Учителите, а не университетските преподаватели трябва да пишат учебниците по история и това да става в сътрудничество с историци, а съдържанието да бъде подложено на широко обществено обсъждане", каза Поппетров.
Още от България
Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари
Премиерът подчерта, че са взети превантивни мерки и институциите работят с повишена отговорност към обществото
Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора
Старозагорският кмет каза, че действията на Общината не са свързани с етническата принадлежност на живеещите в квартала, а с необходимостта да се спазва законът
Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение
По първоначални данни след като жертвата е била убита, тялото е разфасовано. Трупът е престоял няколко дни в чувал и е открит снощи.