Журналистът Иван Бедров, ще оглави "Свободна Европа" за България, която бе възстановена тази година с решение на президента на медията Томас Кент. Той ще встъпи в длъжност от 15 октомври, обяви медията в официално съобщение.
Преди години Бедров вече е работил в "Свободна Европа" като репортер. Освен това той има опит като тв водещ в bTV и RE:TV, както и като коментатор в "Дойче веле" и още няколко сайта.
През юли тази година стана ясно, че радио "Свободна Европа" се завръща в България след 14-годишно отсъствие. В официално съобщение президентът на медията Томас Кент анонсира, че възнамерява да помогне за "ръста на свободната преса, демократичните ценности и информираната дискусия за мястото на България в НАТО, Европейския съюз и други западни организации".
Иван Бедров
Той ще встъпи в длъжност на 15 октомври
Фактор

Коментари (0)