24 Декември, 2025

Иван Бедров: Управляващите няма да чуят предупрежденията на немския посланик

Иван Бедров: Управляващите няма да чуят предупрежденията на немския посланик

В този парламент председателят размахва пръст на медиите, а един депутат и групата му ходи до Брюксел, харчи държавна пара, правят скандали и заплашват после журналисти за де не пишат по темата. Това коментира по Нова ТВ журналистът Иван Бедров, след вчерашната среща на немския дипломат с издатели на медии и журналисти от България.

Посланик  Хьопфнер каза всичко това, което знаем – има неясна собственост, има оркестрирани сценарии сред медиите. Аз попитах какво обсъждаме, след като го няма Делян Пеевски, който се афишира като медиен бос. Проблемът е, че ако ние журналистите се съгласяваме да нарушаваме правилата на професията, проблемите ще продължат. Собствеността в медиите не е проблем само в този сектор, явно такава е ситуацията и в други области – играе се с подставени лица и офшорки, посочи Бедров.

 Той коментира и развитието на сагата която има в личен план с „Дойче Веле”. Преди време заедно с Еми Баруха коментарите им бяха спрени от „Дойче Веле”, заради оплакване на банкера олигарх Цветан Василев. Бедров обясни, че от немската медия им се извинили за целия конфуз, имало объркване, а с тях се водят отново разговори да подновят сътрудничеството си.

 

Сподели:

Коментари (0)

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

Българската страна заяви готовност да съдейства за осигуряването на необходимите количества при спазване на техническите и логистичните възможности

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета