Иван Протних е кандидатът за кмет на ГЕРБ във Варна. Това обяви на пресконференция във Варна председателят на Националния предизборен щаб на ПП ГЕРБ и заместник-председател на партията Цветан Цветанов.
Пред медиите в морския град Цветанов заяви, че Портних е логичният и най-добрия избор за града. Той коментира, че независимо тежката и трудна ситуация през 2013-а година Иван Портних е поел огромният риск да се изправи пред предизвикателствата и за тези две години се е доказал, като безспорен професионалист. Цветанов изтъкна множеството реализирани проекти за тези две години във Варна, като мащабното изграждане на детски градини, площадки и ясли. Освен това Цветанов заяви, че не трябва да се подминава и реконструкцията на главните булеварди, подмяната на канализационната мрежа в града и още много други неща, които местната администрация е направила за тези две години.
Цветан Цветанов бе категоричен, че всички кандидати са специалисти в своята област, а част от тях вече са били избирани, като кметове в населените места. „Ще водим позитивна кампания, отворена към хората. Ще продължим да работим за развитието на общините и решаването на най-важните им проблеми”, категоричен бе Цветанов.
Още от България
3 дрона и крило от летателен апарат откриха на българското крайбрежие
Специализиран екип от Военноморска база – Варна получи задача да разузнае и идентифицира безпилотно летателно средство, намерено на морския бряг в местност ,,Кабакум“ до град Варна
България и САЩ засилват сътрудничеството си в правосъдието и борбата с трафика на хора
Правосъдният министър Николай Найденов се среща днес с американския шарже д`афер Мартин Макдауъл, която е част от стратегическия диалог между двете държави
ПП: След 100 дни управление на кабинета Радев, огромните надежди се разпадат
"Освен самотните акции на един министър и многото приказки без покритие, кое вдъхва надежда, че е започнала истинска борба с олигархията? Засега нищо!", коментират от "Продължаваме промяната"