21 Януари, 2026

Издъхна самозапалилият се мъж в Раднево

Издъхна самозапалилият се мъж в Раднево

Мъжът е починал в 4.05 часа тази сутрин заради несъвместимите с живота дълбоки изгаряния, които обхващаха 75% от повърхността на кожата му. Лечението на пострадалия продължи 12 дни. Той бе транспортиран в Пловдив вечерта на 26 февруари в кризисно състояние и с дълбоки изгаряния, тежък токсичен шок и вдишване на топли пушечни газове.

На 28 февруари бяха направени първите хирургични интервенции за облекчаване на кръвоснабдяването на горните крайници и гръдния кош, но и след тях мъжът остана на апаратна вентилация в реанимационния сектор на клиниката. До последно пациентът бе в изключително критично състояние, където медицинските му показатели бяха под непрекъснат лекарски контрол.

Сподели:

Коментари (0)

Запрянов: Не планираме да изпращаме български военнослужещи в Гренландия

Запрянов: Не планираме да изпращаме български военнослужещи в Гренландия

Министърът в оставка отговори на въпрос на народния представител Ивелин Първанов от парламентарната група на "Възраждане", който попита дали има вероятност български военни да участват в учението на силите на НАТО на острова

Правителството одобри тримата кандидати за европейски прокурор от България

Правителството одобри тримата кандидати за европейски прокурор от България

Министърът на правосъдието ще изпрати номинациите на специалния европейски орган за последваща селекция. След разглеждане и изслушване на кандидатите ще стане ясно дали те отговарят на условията.

Съветник от "Да, България": Полицаи пият по време на дежурства в метрото

Съветник от "Да, България": Полицаи пият по време на дежурства в метрото

Информацията не е потвърдена, признава авторът на сигнала Симеон Ставрев - общински съветник от ПП-ДБ.