21 Март, 2026

Издирват неизвестен каналджия, духнал при опит за проверка на границата

Издирват неизвестен каналджия, духнал при опит за проверка на границата

Под ръководството на Районна прокуратура–Свиленград се провежда разследване срещу неизвестен извършител за каналджийство, съобщиха от обвинението.

На 9 септември около 03.30 ч.на пътя между селата Мустрак и Студена, патрул на служители на гранична полиция при ГПУ Свиленград се опитали да спрат за проверка микробус м."Форд Транзит", с хасковска регистрация.

Подали сигнал със стоп палка, звуков и светлинен сигнал за спиране, но водачът на микробуса не се подчинил, а продължил с висока скорост. На около 200 метра от мястото на спиране, водачът на микробуса преустановил движението, оставил автомобила със запален двигател и включени светлини и избягал.

На място в автомобила са установени 31 мигранти, 5 от които деца на възраст между 4 и 14 години, от Пакистан, Ирак и Афганистан.

В хода на разследването бежанците са заявили, че за превеждането им до европейски държави са платили на каналджии по 1 700 долара на човек.

Водачът на микробуса се издирва.

Сподели:

Коментари (0)

 Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

"Водещо за нас е да помогнем където има нужда - целенасочено и премерено, по отговорен към бюджета на държавата начин", заяви премиерът на среща с работодатели

Профил  с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има  обитаема постройка-  джиповете и АТВ-та са отивали там

Профил с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има обитаема постройка- джиповете и АТВ-та са отивали там

Към поста са приложени и изображения, за които се твърди, че са от Google Maps и показват предполагаемото местоположение на обектите

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Това заяви президентът в Гимназията за преподаване на чужди езици „Симеон Радев“ в Перник, където заедно с ръководството и учениците отбеляза Международния ден на Франкофонията.