Причина за това била липсата на правно основание, въз основа на което формацията се разпорежда с помещението. На 5 юли НДП е получила уведомление за изчистване на дължимите суми, които досега не били плащани. Областният управител на София-град Росен Малинов обясни пред "Труд", че ключовете били дадени по устно разпореждане на бившия областен управител Данаил Кирилов от ГЕРБ. Самият той пък се защитава с аргумента, че Димитър Стоянов бил партиен лидер и евродепутат, а предоставянето на офиса и без това било в процедура. Освен това синът на Капка Георгиева поел ангажимент да извърши ремонт, защото в помещението от 205 кв. м имало две аварии.
Росен Малинов обаче е категоричен, че НДП няма право да ползва офис. От една страна лидерът Димитър Стоянов се е отделил от "Атака", която го изпрати в Брюксел, а от друга - европарламентът предоставял на депутатите си специални средства за наемане на централа.
Още от България
Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна
"Провокативните заявки пред западни медии на анонимни правителствени източници не са новост в хибридния арсенал на Техеран"
Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки
Проверени са 133 лица, други 184 лица не подлежат на проверка, тъй като към юли 1991 г., когато официално е отменен Указът за Държавна сигурност, те не са били пълнолетни и не е можело да бъдат вербувани
Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете
"Днес цялото това богатство е оставено без всякаква грижа. Оставено е да умре", пише той за парка „Врана“