17 Август, 2026

Изпратиха Лилов с една червена роза, друга остава символ на БСП

Изпратиха Лилов с една червена роза, друга остава символ на БСП

 

Той издъхна преди дни след продължително боледуване на 79-годишна възраст. 

Поклонението продължи няколко часа в сградата на парламента на “Дондуков” 1, известна като Партийния дом, в която се помещаваше ЦК на БКП преди 10 ноември 1989 година.

Пред тленните останки на Лилов се поклони и последният комунистически премиер Георги Атанасов, който от години се е скрил и не се показва по обществени места и медии. Заедно с него бе и екс шефът на Генералния Щаб ген.Семерджиев и цялото ръководство на БСП. 

Репортер на Faktor.bg  видя, че по време на цялото поклонение бившият вътрешен министър Румен Петков стоеше на страни, дистанциран от групата на Станишев. Думи в памет на покойника казаха треньорката по художествена гимнастика Нешка Робева, художникът акад.Светлин Русев и проф.Искра Баева. 

Най-впечатляващо бе словото на зам.-лидера на БСП Янаки Стоилов, който се славеше като един от любимците на Лилов. Според него след загубата на стратега си партията е осиротяла и е загубила една силна опора. Стоилов обясни, че на траурни поклонения се носят два стръка цветя, но символично той ще постави една червена роза, защото другата роза Лилов успя да превърне в символ на БСП. Янаки Стоилов призна, че днес, въпреки заветите на Александър Лилов, в БСП всички, които изказват лично и различно мнение, не са приемани от ръководството и това се очертава все повече като проблем на партията. 

На поклонението бяха и много възрастни съпартийци, и ветерани в БСП, които нескрито коментираха, че Станишев проваля партията и не криеха неодобрението си към политиката му. 

 

Сподели:
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."

Коментари (0)