7 Февруари, 2026

Извънреден събор на Лекарския съюз

Извънреден събор на Лекарския съюз

Те ще коментират проекта за Национален рамков договор за 2018 г.

Извънреден събор на Лекарския съюз предстои днес и утре в София. 

Лекарите ще коментират проекта за Национален рамков договор за 2018 година.

Съборът се случва в момент на сериозно напрежение в здравната сфера, след като министър Ананиев поиска оставката на шефа на Здравната каса, а министърът на финансите поиска обяснение за  драстични разминавания в сметките на НЗОК.

Заради различните данни за сумите, които България дължи за лечение на наши пациенти в европейски клиники, министърът на финансите настоя националният рамков договор да не се подписва до изясняване на фактите. 

Според Лекарския съюз неяснотите крият риск от криза и протестни действия в системата. 

Сподели:

Коментари (0)

Социалистите се събират на 51-и конгрес, ще избират и нов лидер

Социалистите се събират на 51-и конгрес, ще избират и нов лидер

Сред кандидатите да заемат мястото на Атанас Зафиров са петима изявени личности в партийния и обществен живот

Облачна събота, но сравнително топла за сезона

Облачна събота, но сравнително топла за сезона

Максималните температури в Северна България ще бъдат между 5° и 10°, в Южна – между 11° и 14°, в крайните югозападни райони до 17°, в София 10°-11°

БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени от паричното обращение

БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени от паричното обращение

Към днешна дата в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 6.7 млрд. евро