14 Юли, 2026

К. Кралев: Федерацията по шах е най-скандалната, тя е изолирана дори от международните организации

К. Кралев: Федерацията по шах е най-скандалната, тя е изолирана дори от международните организации
Красен Кралев

От първия ми ден като министър аз гоня федерациите, които лежат на гърба, каза още той

"Това е брутален донос, а не сигнал до прокуратурата. Казусът с ЦСКА е многократно облсъждан през последните 9 месеца. Няма нанесана щета на държавата, защото зад тези 13 милиона стоят обезпечения. Така че ако имаше нещо, което да притеснява НАП те щяха да реагират много отдавна", заяви бившият министър на спорта и настоящ депутат от ГЕРБ Красен Кралев пред бТВ по повод твърденията, че държавата е ощетена в размер на 13 милиона лева.

Той обясни, че след като дружеството е обявено във фалит Министерството е длъжно незабавно да прекрати договорите за наем.

По думите му, това е било необходимо, за да може Министерството да си полручи дължими суми от ЦСКА.

"Нямаше оздравителен план, допуснат от синдика. Оздравяването няма нищо общо със задълженията на министъра, който е длъжен да прекрати договите за наем", каза още бившият министър.

"Федерацията по шах е най-скандалната, тя е изолирана дори от международните организации. След направена проверка са установени неправилно изразходвани средства, които са над 480 хиляди лева. Подготвихме споразумение за разрочване, за да може федерацията по шах да бъде финансирана и да могат нашите шахматисти да участват. На 5 юни им изтича лиценза и ако те не платят, той ще им бъде отнет", обясни конфликта Кралев.

"От първия ми ден като министър аз гоня федерациите, които лежат на гърба на държавата и изразходват неправомерно средствата, които им се дават", каза той и препоръча всеки да си прави изводите.

"Ако не бяхме спазили закона преди една година на мача на двата отбора с името ЦСКА насрочен на едно място какво щеше да стане...Няма да допусна на моята съвест да лежат събития от типа на тези, които се разиграха на търга за емблемата", припомни Кралев.

Той не потвърди дали му е предлогжен поста министър на спрота.

Сподели:
Почит с посредници: БНТ и bTV дадоха думата на Кремъл и на поклонението на Александър Александров

Почит с посредници: БНТ и bTV дадоха думата на Кремъл и на поклонението на Александър Александров

Митрофанова не пропусна да подчертае връзките си със семейството му, интересно защо

Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!

Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!

"Празният стол не защитава България, той я обезсилва и обезличава"

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година

Коментари (0)