11 Януари, 2026

К. Стойчев: За 1420 евро получавате офшорка и изпълнителен директор-подставено лице

К. Стойчев: За 1420 евро получавате офшорка и изпълнителен директор-подставено лице

"Фактите около "Панамските документи" са известни от десетки години, медии по целия свят публикуват реклами за създаване на офшорни компании, но никой не иска да вземе мерки", коментира пред бТВ бизнесменът Красимир Стойчев. 

"Всички инвестиционни фондове работят с тях, а самото разследване е финансирано от фонда на Джордж Сорос, който е регистриран в Кюрасао", заяви той. 

"Ако аз регистрирам офшорка, ще трябва да отида в някоя банка и да заявя, че ще превеждам пари и ще оперирам с тях, така че нищо не е тайно. Лично аз не съм регистрирал досега такава фирма, но е възможно мои адвокати да са правили това", каза още Стойчев. 

Той посочи още, че в Търговския ни регистър има много офшорни фирми, които държат много имоти у нас и това може да се провери веднага.

Красимир Стойчев посочи, че в интернет има портал, в който за 1420 евро се получава регистрация и дори изпълнителен директор-подставено лице. 

"Ние в България си имаме обратна циганска офшорка. Това означава, че като имаш фирма с много задължения, продаваш я на човек без доходи и имоти и така решаваш въпроса. С това сме оригинални във финансовия свят", каза още Стойчев.

Сподели:

Коментари (0)

Д-р Петър Москов: Голямата лъжа, която наложиха ГЕРБ и ПП, е левичарската лъжа

Д-р Петър Москов: Голямата лъжа, която наложиха ГЕРБ и ПП, е левичарската лъжа

За да не влезем в пореден цикъл от избори, ГЕРБ трябва да кажат дали могат да управлят като държат далече от властта ДПС-НН, а ПП- могат ли да държат на дистанция президента Радев

Жълт и оранжев код за опасно време днес, сняг и лед сковават България

Жълт и оранжев код за опасно време днес, сняг и лед сковават България

Застудяването ще продължи и температурите ще са почти без денонощен ход. Минималните ще са между минус 6° и минус 1°, а максималните ще са между минус 5° и 0°

МВнР алармира: Отменят полети от и до Иран

МВнР алармира: Отменят полети от и до Иран

От ведомството припомнят, че е въведен индекс на риска за пътуванията до Иран, предупрежденията съм към наши сънародници, които пребивават там