3 Юни, 2026

К. Вигенин: Как компютърна фирма ще доставя тестове за чума по животните?

К. Вигенин: Как компютърна фирма ще доставя тестове за чума по животните?
Кристиян Вигенин

"Искахме оставката на министъра на земеделието Румен Порожанов още през юли, когато стана ясно, че БАБХ и съответно неговото министерство не са в състояние по адекватен начин да се справят със ситуацията в с. Болярово. Последната им стъпка, която буквално е подигравка с хората там, е с обществена поръчка за тестове за чума по дребните преживни животни, която ще бъде изпълнена от компютърна фирма, и която препотвърди нуждата от тези оставки на министъра, който носи политическа отговорност", заяви пред бТВ детупатът от БСП Кристиян Вигенин.

По думите му директорът на БАБХ д-р Дамян Илиев отдавна е трябвало да се оттегли от тази позиция и призова прокуратурата да се самосезира по случая.

Вигенин заяви, че към него са се обърнали множество граждани и журналисти със сигнали за дейността на БАБХ.

"Агенцията се е превърнала в държава в държавата, която безконтролно преразпределя потоци от средства. Има поне няколко обществени поръчки, които по-специално трябва да бъдат прегледани, а иначе е нужна и проверка за правомощията на тази институция", категоричен беше Вигенин.

Сподели:
НС започна заседанието с едноминутно мълчание в памет на Любен Дилов - син

НС започна заседанието с едноминутно мълчание в памет на Любен Дилов - син

Дилов-син е избиран за народен представител девет пъти. Той е сред авторите и създателите на едни от най-популярните телевизионни формати у нас.

Йотова открива изложение „Отбрана, антитероризъм и сигурност“ в Пловдив

Йотова открива изложение „Отбрана, антитероризъм и сигурност“ в Пловдив

Компаниите представят безпилотни летателни апарати, антидрон системи, киберсигурност и изкуствен интелект

Стойчев: Случаят с незаконния строеж на „Баба Алино“ е доста заплетен и вероятно няма да се разплете

Стойчев: Случаят с незаконния строеж на „Баба Алино“ е доста заплетен и вероятно няма да се разплете

Като има такова нарушение, няма какво да се правят декларации на политическо равнище, освен ако правителството не иска предсрочни избори в община Варна, но надали това ще е целта или ефектът, заяви политологът

Коментари (0)