5 Декември, 2025

Кабинетът ще поиска облекчаване на процедурите за еврофондовете

Кабинетът ще поиска облекчаване на процедурите за еврофондовете

Това е част и от българската позиция за политиките на сближаване с ЕС за срещата на 8 и 9 юни в Малта

Правителството иска облекчаване на правилата и процедурите, касаещи европейските фондове. Това стана ясно след като управляващите одобриха българската позиция за политиката за сближаване на ЕС относно неформалната среща на министрите, която ще се проведе на 8 и 9 юни в Малта.

Позицията на България е, че стратегическото партньорство между държавите-членки и Европейската комисия (ЕК) трябва да продължи - кохезионната политика на ЕС трябва да спазва ангажиментите си към всички региони на ЕС. Според позицията, одобрена от правителството, същинската дискусия по въпроса следва да се насочи към опростяване правилата и процедурите на европейските фондове.

Целта на срещата е да се проведе дебат относно бъдещето на политиката за икономическо, социално и териториално сближаване на ЕС след 2020 година.

Правителството одобри и резултатите от три заседания на Съвета на ЕС.
Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Лъжа е, че без редовно правителство еврозоната ще се провали

Божидар Божанов: Лъжа е, че без редовно правителство еврозоната ще се провали

"Всякакви технически аспекти на влизането в еврозоната вече трябва да са изпълнени"

Уран над нормата е открит и във водата на Харманли и две села

Уран над нормата е открит и във водата на Харманли и две села

Лабораторен анализ показал наличие 31,2 μg/l, при максимално допустима стойност 30 μg/l, съобщиха от Общината.

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

България се нуждае от национална отговорност, а не от партиен и политически егоизъм!