Нинова се позова на доклад на Министерски съвет, в който изрично се споменава за реална опасност от терористични нападения. Документът е бил приет и подписан две-три седмици преди атентата в Бургас на 18 юли.
„Става въпрос за годишния доклад на Министерски съвет по национална сигурност за 2011 г. В него има констатация и буквално изречението е, че има реална заплаха от терористични актове на територията на страната. Това е цитат от доклада, констатация на правителството, под която стои подписът на Бойко Борисов. Знаели са, след като цялото правителство го е констатирало, написано и подписано, значи е имало такава информация”, поясни Нинова.
Тя отказа да даде повече информация с обяснението, че не иска да „хвърля бомба”.
Още от България
Парламентът прие една трета от директорите в публичните компании да са жени
С промяната в закона българското законодателство се привежда в съответствие с европейското по отношение подобряването на баланса между половете сред директорите на дружества, регистрирани на фондовата борса
ПП внася законопроект за по-евтина и бърза таксиметрова услуга
Законопроектът предвижда такситата да се движат по бус лентите, но само когато превозват пътници. "Крайно време е София да стане европейски град", каза Василев.
ДБ: Случаят в Драгалевци е показателен за срастване на мафията с държавата
От коалицията ще поискат Народното събрание да обсъди още другата седмица техните предложения срещу високите продуктовите такси, които, според ДБ, обслужват мрежите на Таки