23 Август, 2026

Как и къде могат да гласуват софиянци в неравностойно положение

Как и къде могат да гласуват софиянци в неравностойно положение

Столична община осигурява транспорт за придвижване на хората със зрителни и двигателни увреждания до избирателните секции днес. За да използват транспорта, хората трябва да направят заявка на безплатните телефони 02/904 13 51 и 0800 20 720 от 7 до 18.30 часа.

Хората с увреждания гласуват винаги в секция на партера или първия етаж, обясни заместник-кметът Юлия Ненкова, цитирана от Дарик.

„Когато сградата е с повече от един етаж и има секции и на горните етажи, районната или общинска избирателна комисия с решение определя секция на първия етаж, партера, която е с най-малък брой избиратели, за гласуване на избиратели с увредено зрение или затруднени с придвижването. Пред избирателната секция се поставя табела, на която се отбелязва и допълнителното й предназначение”, обясни тя.

Хората със зрителни и двигателни увреждания могат да гласуват и в избрана от тях секция на територията на съответната община, като представят следните документи:

„Избирателят удостоверява самоличността си с документ за самоличност при секционната избирателна комисия. Тези избиратели трябва да попълнят декларация, че не са гласували и няма да гласуват на друго място. Когато избирателят е с увредено зрение или със затруднения в придвижването, което не му позволява да извърши сам необходимите действия при гласуването, председателят на комисията може да разреши гласуването да се извърши с помощта на придружител, посочен от избирателя”, обясни Ненкова.

Избирателите, които не могат да напуснат дома си в деня на изборите, ще бъдат посетени от подвижна секционна комисия.

Сподели:
ПП опровергаха фейк: Денков няма да е кандидат за президент

ПП опровергаха фейк: Денков няма да е кандидат за президент

По повод на слуховете, че председателят на ПГ на партията ще бъде издигнат за държавен глава, пиарът Найо Тицин написа: Страх тресе кочината...

Божанов към Иво Христов: Троловете не са при нас, погледнете собствените си профили

Божанов към Иво Христов: Троловете не са при нас, погледнете собствените си профили

Съпредседателят на „Да, България“ отговори на обвиненията на вицепремиера в тролски мрежи и насочи вниманието към свалени профили, подкрепящи други политически сили, сред които и Прогресивна България

Цветан Цветанов: Ако ГЕРБ не излъчи свой кандидат за президент, това значи, че вече е вдигнала белия флаг

Цветан Цветанов: Ако ГЕРБ не излъчи свой кандидат за президент, това значи, че вече е вдигнала белия флаг

Държавата не разполага с антидронови системи, а някой може да заглушава сигнала дори на самолети, което е реална заплаха за националната сигурност

Коментари (0)