„Невъзможността за съставяне на правителство дава силните козове в ръцете на ДПС”. Това заяви депутатът от АБВ Ивайло Калфин. „Ние сме готови да се ангажираме в управлението, ако се създаде широка коалиция БСП – ГЕРБ. Без това условие, нашите 11 депутати няма как да са достатъчни за правителство”, допълни той.
Според него вторият вариант е дясноцентристка коалиция, за която трябва ГЕРБ да убеди останалите партии за подкрепа, но АБВ очевидно нямат място в такъв формат. „Правителство на малцинството само от ГЕРБ и Реформаторите за нас не е добрата формула”, заключи Калфин. „Българските избиратели имат нужда от правителство, цупенето на депутатите в парламента няма да помогне с нищо. Изключително безотговорно ще бъде, ако се тръгне към нови избори”, смята депутатът.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия