14 Февруари, 2026

Калфин отговори на Станишев: Кой всъщност създаде статуквото?

Калфин отговори на Станишев: Кой всъщност създаде статуквото?

Сергей Станишев смята, че това правителство поддържало статуквото, а аз бих го попитал кой всъщност създаде статуквото? Много е лесно да гледаш отстрани или пък изведнъж да кажеш как БСП е много срещу санкциите срещу Русия, а кой реално въведе тези санкции и кой беше външен министър тогава на България? Когато някой се занимава с демагогия, да не си мисли, че е толкова къса паметта на българските граждани. Това беше коментарът на вицепремиера Ивайло Калфин по повод изказванията на Станишев, насочени към АБВ, по-рано през деня.

Той обясни, че се опитва да си спестява диалога с представители на БСП, но днес не се е въздържал, защото „трябва да има някакъв здрав разум и спирачка на демагогията.”

„Председателят на ПЕС Сергей Станишев е говорил, че, участвайки с партия от ЕНП, АБВ си е загубил лявата идентичност – аз искам да го помоля като председател на Партията на европейските социалисти да излезе с такова послание към всички партии в Европа, които са от семейството на социалистите и които участват с десни партии в едно управление", каза още Ивайло Калфин.

„Много е лесно в Пловдив да говориш едно, а в Брюксел друго. Така че нека се обърне по същия начин към тези много леви партии в Европа, които участват в коалиционни управления и да им каже, че те са си изгубили идентичността, ако иска да се докаже не като демагог, а като политически лидер.” завърши социалният министър.

Сподели:

Коментари (0)

Йотова: Мерц е прав! Твърде дълго Европа беше във ваканция

Йотова: Мерц е прав! Твърде дълго Европа беше във ваканция

„Има нещо счупено в международния правов ред. Това е основното послание на Мюнхенската конференция", заяви тя

Шефът на Антикорупционната комисия Антон Славчев подаде оставка - парламентът я прие

Шефът на Антикорупционната комисия Антон Славчев подаде оставка - парламентът я прие

Решението беше прието с 203 гласа „за” и 1 „против”

Йотова пристигна в Германия за откриването на 62-рата  Мюнхенска конференция по сигурността

Йотова пристигна в Германия за откриването на 62-рата Мюнхенска конференция по сигурността

Във форума се очаква да се включат близо 50 държавни глави и правителствени ръководители от цял свят.