"Аз напускам не само поста, но и поста на съдя, напускам системата. Вече не виждам предизвикателство", заяви пред бТВ Калоян Топалов по повод оставката си като председател на Софийския градски съд.
"Изпълних всичко, за което бях избран. Изпълних и много повече от това, което беше заложено в концепцията", допълни той.
"Не искам да се превръщам в съдебна номенклатура, имаме достатъчно", каза още магистратът и отрече да му е оказван натиск или срещу него да има проверки или компрометиращи факти.
По думите му Топалов слиза от поста с високо вдигната глава, а конфликтът му с главния прокурор Сотир Цацаров няма нищо общо с решението му.
"Не считам, че това е абдикация, в тази държава има и други неща, които трябва да бъдат оправени", каза още той, но отказа да съобщи с какво възнамерява да се занимава занапред.
Той допълни, че досегашното ръководство на съда е доказало, че може да се работи, независимо от условията.
Заедно с него оставка е подала и Биляна Балинова, която е ръководител на Първо гражданско отделение.


Коментари (0)