22 Май, 2026

Кънчо Стойчев: „Да, България” е явлението на тези избори

Кънчо Стойчев: „Да, България” е явлението на тези избори

Харалан Александров: Антикорупционният фокус върви по-добре с либерализма, отколкото с антикомунизма и консерватизма

„Да България” е явлението на тези избори, защото за 2 месеца да направят над 3%, даже са на самата граница, е огромен резултат”, коментира принципно червеният социолог Кънчо Стойчев.

„Това е и най-добре представилата се партия в дясно, спрямо останалите две – Нова Република и Реформаторски блок. Христо Иванов има огромен потенциал, той зае много ясна и умерена позиция и има бъдеще”, допълни още Стойчев.

С мнението му се съгласи и Харлан Александров. „Изглежда, че антикорупционният фокус върви по-добре с либерализма, отколкото с антикомунизма и консерватизма. Буквално от нищото „Да, България” съумя да блесне и се надявам, че този блясък няма да е мимолетен”, коментира той.

И двамата смятат, че сливане между „Да България” и Нова Република е трудно и едва ли щяха да постигнат същия резултат.

„ГЕРБ ще се борят за оцеляването си в ситуацията за формиране на правителството”, смята Харлан Александров.

„Това беше съвършено излишно подаване на оставка. ГЕРБ спечели количество, но загуби качество в лицето на партньор като Реформаторския блок”, смята Кънчо Стойчев.

„Именно реформаторите легитимираха ГЕРБ във втория мандат, придаваха им друго звучене”, допълни още Стойчев.

 

Сподели:

Коментари (0)

Нов скандал около Петьо Еврото: Божанов поиска изслушване на Борисов и Данаил Кирилов

Нов скандал около Петьо Еврото: Божанов поиска изслушване на Борисов и Данаил Кирилов

Според ПГ на "Да, България" трябва да бъдат изяснени взаимоотношенията между Теодора Георгиева, Петър Петров, лидера на ГЕРБ и тогавашния правосъден министър

Радев се възпротиви на трибунал срещу Путин с мотива, че Русия не е капитулирала

Радев се възпротиви на трибунал срещу Путин с мотива, че Русия не е капитулирала

България има право на свое собствено мнение по тези въпроси. Моето мнение е, че такъв военен трибунал има ефект, когато една държава е победена, твърди премиерът

МВР се „оптимизира“ с нов заместник-министър на фона на тежка финансова криза

МВР се „оптимизира“ с нов заместник-министър на фона на тежка финансова криза

Парадокс в МВР - министър Иван Демерджиев обяви затягане на колана, но пък екипът от заместници расте, включвайки в него и хора на Пламен Узунов