17 Юни, 2026

Кънев против всички в НС, ГЕРБ защитава Москов

Кънев против всички в НС, ГЕРБ защитава Москов

"Уважаеми колеги от опозицията, много се радвам, че ви събудихме. Това се оказа парламентът, в който много дълго време нямаше вот на недоверие, поради една проста причина – нямаше опозиция. Сега, когато видяхте, че има алтернатива, се събудихте, лошата новина е, че вашите мотиви за нищо не стават", заяви от парламентарната трибуна лидерът на ДСБ Радан Кънев в началото на днешните дебати по първия вот на недоверие към правителството.

"За атаките срещу десни министри в това правителство, които и без друго са малко, изобщо не търсете подкрепа от нас. Ако искате да насочите политиката на държавата наляво, това става през балансьора, а не през десницата. Успяхте заедно да махнете Христо Иванов, ако искате да махнете Москов, ще трябва заедно да го направите", заяви той. 

"Г-н Кънев, ти явно си сънувал, че някой е търсил подкрепа от вас. Недейте да живеете с усещането, че някой Ви кани. Вие сте ясна част от пагубната политика на здравеопазването. Каквото и да кажете на хората, те трудно ще ви припознаят като опозиция", заяви Миков. 

"Вие чувате ли се какво приказвате", обърна се към Кънев Семир Абумелих от ГЕРБ.

"Вашият министър остана политически сирак, ние да го защитаваме тука. Не е на ГЕРБ тази политика. Съберете си депутатите и искам да чуя тука кой ще го защити и как ще го защити. Може да има грешки, може да има фалове, но поне се върви в някаква посока", остро се обърна той към лидера на ДСБ. 

"Вие трябва да боготворите политическа партия ГЕРБ, тя е ракетата носител, която ви води вас. В момента министър Москов се крепи не заради някакви смислени аргументи, че може да прави реформи, простата причина е, че той е покровителстван от Бойко Борисов. Когато обаче покровителствената ръка на премиера падне от неговата глава, и той си заминава", репликира Тунчев Кърджалиев. 

Сподели:
ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС

ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС

Не са постъпили предложения за избор на титулярен директор

България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната

България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната

За целия Европейски съюз годишната инфлация през май е достигнала 3,3 на сто спрямо 3,2 на сто през април

Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми

Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми

Депутатът от ДБ счита, че е резонно ПБ да изтегли номинацията на Асен Меджидиев за подуправител на Здравната каса

Коментари (0)