23 Март, 2026

Кънев: Реформаторите не са патерицата, която ще върне Борисов на власт

Кънев: Реформаторите не са патерицата, която ще върне Борисов на власт

„В българската политика никой не дава конкретно решение, заради което от РБ се откроихме, след като вчера показахме своите идеи за спасяване на КТБ. Тези решения не загробват парите на данъкоплатците. Обществените пари, които са много малко у нас, трябва да бъдат отделяни за нуждите на обществото, а не за КТБ." Това заяви в сутрешния блок на БНТ Радан Кънев от Реформаторския блок.

Той бе категоричен, че Реформаторите са готови да поемат отговорност за решенията, които са предложили.

„Трябва да се защитят малките вложители, които стоят и чакат да получат гарантираното, губейки доверието в държавата, след като законовото гарантирано се оказа не толкова гарантирано. Другият въпрос е за дълговете на банката. Какво се случва и с негарантираните 100 000 евро. Гарантираните пари трябва да се върнат веднага и незабавно, и ние сме готови със законодателни промени. Трябва да се тръгне по следите на тези пари и държавата трябва да се включи с мащабни операции - има няколко малки фирми, които държат кредитите на тази банка и държавата трябва да тръгне по техните следи", категорично подчерта той.

„ГЕРБ не е най-големият ни враг. Ние имаме много простра предизборна платформа и в нейното чело се казва, че БСП и ДПС трябва да бъдат отстранени за дълго от властта. ДПС се превърна в най-мощната корпорация в държавата и затова трябва да бъде елиминирана. Естествено е, че в България ще има дясно мнозинство. Това го знаят и децата, и не е нужно Борисов да го казва. Няма стабилност, просперитет и доходи за българите без да стъпим на пътя на промяната. Ако Борисов си мисли, че РБ е патерицата, която да го върне на власт, това просто няма да се случи. България има нужда от дясно управление, но за да тръгне България напред не е нужно да се консервираме, а да се променим. Ние можем да бъдем двигател, защото ГЕРБ доказаха, че не могат да бъдат такъв", категорично заяви Кънев на въпрос за бъдещето правителство след предсрочните парламентарни избори на 5-и октомври.



Сподели:

Коментари (0)

МВнР: Българите, намиращи се в Близкия изток, да напуснат докато все още могат

МВнР: Българите, намиращи се в Близкия изток, да напуснат докато все още могат

"Всеки наличен граждански търговски полет е възможност, която не трябва да бъде пропускана"

БОЕЦ представи на Гюров сигнали за опорочаване на процедурата по избор на нов европейски прокурор

БОЕЦ представи на Гюров сигнали за опорочаване на процедурата по избор на нов европейски прокурор

Данните от двата сигнала ще бъдат изпратени за проверка в Министерството на правосъдието и в Министерството на вътрешните работи

БАБХ: Четвърти кораб със слънчоглед от Аржентина е с нива пестициди в пъти над нормата

БАБХ: Четвърти кораб със слънчоглед от Аржентина е с нива пестициди в пъти над нормата

Вносителят на аржентинския слънчоглед е предоставил писмена декларация, че преработеният продукт ще бъде изнесен за страни извън Европейския съюз, където тези стойности на пестицидите са допустими, или ще бъде използван за технически цели