9 Април, 2026

Кънев срещу всички: РБ нямат стратегия, ГЕРБ са "провалени", ДПС - феодални селяни

Кънев срещу всички: РБ нямат стратегия, ГЕРБ са "провалени", ДПС - феодални селяни

"ДСБ е опозиция на управлението, ако РБ не постигне структурно единство и консенсус по най-важните стратегически въпроси, няма да е възможно да има обща кандидатура на изборите", коментира пред  бТВ лидерът на ДСБ Радан Кънев. 

"ГЕРБ е уязвим поради липсата на реформи. Последните корупционни скандали, говоря за Фонда за лечение на деца в чужбина, са проблем на МВР и прокуратурата. Корупцията не е проблем на политиците. В момента наблюдаваме един дует между изпълнителната власт и прокуратурата, което не е нормално. Не може Борисов и Сотир Цацаров да си седят на диваните и да се чудят кого да ударят. Има тотален провал в борбата с корупцията", твърди Кънев. 

"За последните 10 години, откакто ГЕРБ печели всички избори, управлението е тотален провал в най-важните сфери-съдебна реформа, доходи и икономически растеж", заяви Кънев и добави:

"В момента в парламента има една коалиция, ГЕРБ и ДПС, които си представят избирателите като феодални селяни.  Според мен реакцията на ДПС за гласуването в чужбина беше един театър. Двете партии си стиснаха ръцете и бурните реакции на ДПС, които се държат като феодални селяни,  бяха театрални, защото те не очакват гласове от чужбина", категоричен беше лидерът на ДСБ.

"Пластовете в съседна Турция се разместват сериозно. Конфликтът между президента Ердоган и Ахмед Давутоглу е отдавнашен и той е заради прозападната ориентация на премиера. Това, което става там, е много е по-сериозно от това, което става в България"

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Андрей Гюров изтъкна мигновеното отражение на примирието върху международните цени на петрола – спад до 94-95 долара за барел.

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

По време на срещата си с жители на Обзор Борисов изведе като основен проблем забавянето на указа след проведения референдум за отделяне на населеното място от община Несебър

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници