Минка Капитанова, която при предишния си мандат беше издигната от ДПС, спечели изборите в община Гърмен, сочат предварителните резултати от вота на местните жители.
Изборният ден приключи точно в 19.00 часа. На балотажа за кмет гласуваха 9959 избиратели, което прави 79,13 % от имащите право на глас. Капитанова ще продължи да управлява община Гърмен за втори пореден мандат. По неофициална информация Минка Капитанова има с над 1000 гласа повече от опонента си Ахмед Башев, бивш кмет на Гърмен и ексдепутат.
На първи тур Башев имаше 37,17 % подкрепа, а Капитанова - 31,03 %. Веднага след редовните избори обаче своята подкрепа за досегашната кметица обявиха от щабовете на неуспелите кандидати - Сергей Младенов от ГЕРБ и Галип Мисирков.
Загубата на Ахмед Башев, известен още като агент "Манол", е голям шамар за ДПС и за лидера му Лютви Местан. По време на предизборната кампания Местан застана лично зад Башев и обяви на предизборен митинг, че той е македонският сокол, който ДПС взели за кратко в София за депутат, но сега искат да го върнат като кмет.
Според неофициалните резултати досега ДПС губи в Дулово, Главиница, Кубрат и Исперих.


Коментари (0)