ДПС се опитват да шантажират управляващата коалиция и заплашват премиера с несформиране на мнозинство по въпроси, които биха били важни за управлението на страната. Посланието зад това е, че ще се противопоставят във всеки случай, когато се захванем с реформи и пречим на техните обръчи от фирми, коментира по ТВ7 депутатът от Реформаторския блок Гроздан Караджов.
Повод за гостуването му беше интервю, което председателят на ДПС Лютви Местан даде камерата на TV7. Местан заяви, че Реформаторите нямат капацитет да правят реформи и за да прикрият своята неспособност, непрекъснато се занимават с политическата дъвка "ДПС".
ДПС е толкова обрасла с обръчи от фирми, че наистина са забравили какво означават истинските реформи. Реформи значи обръчите от фирми да бъдат санкционирани. Това означава Калинките на ДПС и БСП да бъдат изкарани до една от държавната администрация. Разграждането на този порочен бизнес модел и разпадането на модела "Кой" е наша основна цел, подчерта Караджов.
Той беше категоричен, че без реформирано ДПС реформирана политическа система в България не може да има.
Още от България
Илин Димитров: Факт е, че България става все по-чиста и по-сигурна за туризъм
Министърът по туризма заяви, че няма как да предложи "справедлива цена" в туризма, като обясни, че това е един от най-конкурентните отрасли, където пазарът определя цената
Даниел Вълчев: Румен Радев си дава ясна сметка, че еднолично носи отговорността
Не политиците контролират съдебната система, а съществуващи мрежи, които може да бъдат разбити, ако има здрав ред и правила, които да се спазват, коментира още юристът
Пускат нови метровлакове „Шкода“ по 3 столични метролинии
Първите четири композиции започват да превозват столичани, като ще се движат по линии 1, 2 и 4