23 Април, 2026

Каракачанов: Европа се разпада

Каракачанов: Европа се разпада

"Европа се разпада не защото идеята за обединена Европа е лоша, а защото тя е на чиновниците. Оттам казват, че мигрантите щели да разрешат демографския проблем". Това коментира Красимир Каракачанов в ефира на БНТ. Той подкрепи Доналд Тръмп в становището му за икономиката на Америка. И заяви, че е сигурен, че голяма част от САЩ го подкрепят.

"Няма нищо лошо да има съвпадения в програмите ни с други партии, искам просто да признаят откъде са взели точките. Темата за пенсиите, за нелегалната миграция и битовата престъпност - за тях се борихме упорито в парламента" допълни още той. "Преди изборите всички излизат и предлагат тези приоритети, а защо не ги приехме по-рано, докато работеше парламента", каза в заключение политикът. 

"Важното оттук нататък е какво ще се прави след изборите, защото българинът е свикнал да слуша кой какво обещава", смята Каракачанов. Той обясни, че партиите трябва да седнат и да изяснят болезнените теми за обществото ни. Крайно време е да заровим измислените проблеми, заради които заровихме нацията. Нека ги реализираме заедно. "И нека не забравяме какво обещаваме", казва Каракачанов. 

Сподели:

Коментари (0)

ВСС провежда първо заседание след оставката на Сарафов

ВСС провежда първо заседание след оставката на Сарафов

По закон тя вече може да е на заседанията на Пленума на ВСС и да ръководи обсъжданията в Прокурорската колегия. В юридическите среди обаче има спорове дали това може да стани от днес и дали има право на глас при вземане на решения. 

Облаци и слънце се редуват, дъждовете на югозапад постепенно спират

Облаци и слънце се редуват, дъждовете на югозапад постепенно спират

Максималните температури са между 14° и 19°, в София – около 14°. В планините - облачно и на места с валежи от сняг.

Божанов: Отстраняването на Сарафов е удар в сърцето на модела, осигуряващ чадър над престъпността

Божанов: Отстраняването на Сарафов е удар в сърцето на модела, осигуряващ чадър над престъпността

Съпредседателят на “Да, България” допълни, че формацията ще участва активно в избора на нов Висш съдебен съвет и инспекторат към него