30 Август, 2026

Каракачанов подготвял връщането на агент на комунистическите служби за шеф на кабинета си

Каракачанов подготвял връщането на агент на комунистическите служби за шеф на кабинета си

Николина Петкова

След като вече е публично ясно, че агент на бившата ДС ще оглави Министерство на отбраната, реабилитация във властта очаква и друг кадър на комунистическите тайни служби. В МО усилено се говори, че Красимир Каракачанов възнамерява да върне отново на работа Илия Налбантов, коментират пред Faktor.bg източници от сектора. През септември 2015 г. той бе обявен от Комисията по досиетата като бивш агент на комунистическото военно разузнаване, с псевдоним „Илиев“. Поради тази причина бе уволнен, като шеф на кабинета на министъра на отбраната.  Налбантов се промъкна като началник на политическия кабинет на министър Велизар Шаламанов в служебното правителство на Георги Близнашки (август-ноември 2014 г.), но запази няколко месеца поста си и при министъра на отбраната Николай Ненчев, който го отстрани заради агентурното му минало.

 В МО коментират с притеснение, че кадри на репресивните комунистически служби превземат още от утре командването на армията, а това е своеобразно предателството на националната ни сигурност.

Агентите на ДС начело на силовото ведомство е не просто реваншизъм и дърпане назад в развитието на държавата ни.  Министър на отбраната - бивш агент на ДС и шеф на кабинет - също агент, са сигурни знаци, че България се откъсва от евроатлантизма и се насочва към евразийския път.  Стратегия, която ни връщаща  в руската зона на влияние.

 Хибридната окупация на България от бившите български и руски комунистически служби е вече факт. Днес, те са опаковани като националисти, православни, русофили. Без значение как се самоназовават,  но обществото ги разпознава като внедрени руски агенти, целящи дестабилизацията на България и връщането й в орбита на влияние от студената война. Така обаче реално се постига и дестабилизация на ЕС и НАТО.

Партньорските служби са вече стресирани от тази официална заявка за завръщане на комунистически агенти на власт в България. Колективната система за сигурност не би допуснала подобен компромис, защото това ще е пробив не просто в службите, но и в цялата структура и смисъл на съществуването на НАТО, коментират експерти.

Основателен е въпросът - накъде върви България, след като агент от ДС поема отбраната и възнамерява да реанимира и други кадри на репресивния апарат на БСП? Със сигурност обаче, така планът на Решетников и Кремъл за превземането на България ще е значително напреднал стратегически.

Компромис и баланс за осъществяване на коалиционна власт ли е Каракачанов?  Не, той е цената на предателството към борбата за демокрацията в България. Фигурата му на съвременен националист, започнал кариерата си като сътрудник в комунистическите тайни служби е апогея на опита да бъдем откъснати от цивилизования свят.

Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)