7 Април, 2026

Каракачанов: Предпочитам да има млади буйни пилоти, а не заспали плъхове

Каракачанов: Предпочитам да има млади буйни пилоти, а не заспали плъхове

Красимир Каракачанов

Бунт на авиобазата няма, ремонтираните двигатели ще облекчат положението

"Малкото летателни часове в българската авиация са един хроничен проблем". Това призна министърът на отбраната Красимир Каракачанов по Нова ТВ. 
В началото на седмицата стана ясно, че част от военните пилоти в базата "Граф Игнатиево" отказват да летят на тренировъчни полети, защото не се чувстват уверени, което е техният легален начин да изразят позиция, недоволство и да заявят проблем. 
"Тези млади момчета са се възползвали от законното си право в тази ситуация да не летят. Бунт няма. Те си изпълняват задълженията", категоричен бе Каракачанов. 

"Предпочитам да има млади буйни пилоти, а не заспали плъхове, които чакат ден да мине, друг да дойде", допълни той. 
Министърът призна, че самолетите в родната авиация не са на необходимото ниво, защото една част от тях не са поддържани от много години.
"Проблемите с документацията на доставените двигатели са предимно технически. В момента, в който тези 10 двигателя влязат в употреба, те ще облекчат положението. Надявам се това да се случи тези дни", поясни  още министърът. Той допълни, че договорът за тези двигатели е сключен от предишното ръководство на министерството.
Сподели:

Коментари (0)

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

"Повече от всякога е необходимо да се върнем към основните принципи на международното право и дипломацията", заяви тя

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

По неговите думи Теодора Георгиева, отстраненият български европрокурор, е направила голяма грешка, като е отишла при човек като Еврото