17 Юли, 2026

Каракачанов: Ще работя за връщане на казармата, но доброволна

Каракачанов: Ще работя за връщане на казармата, но доброволна
Красимир Каракачанов

"Ще настоявам в програмата да се запише и проучването на опция за връщане на наборната военна служба. Казвам ясно, че съм привърженик на това и ще работя за това", заяви пред журналисти съпредседателят на „Обединени патриоти" Красимир Каракачанов.

"В програмата ни се говори за доброволна военна служба", обясни той. 

На въпрос дали като министър на отбраната ще работи за връщане на задължителната казарма Красимир Каракачанов коментира:

"Привърженик съм на задължителната наборна военна служба, ГЕРБ са на малко по-различно мнение. Това е факт".

По думите му в редица европейски страни започва да се говори за наборна военна служба и темата става все по-актуална.


Сподели:
„Продължаваме Промяната“ внесе пакет от предложения  за бюджета, предвижда облекчения за бизнеса и подкрепа

„Продължаваме Промяната“ внесе пакет от предложения за бюджета, предвижда облекчения за бизнеса и подкрепа

Разходите за предложенията са 183,6 милиона евро, без да се увеличава бюджетния дефицит

Бургас почете паметта на жертвите от терористичния атентат на летище Сарафово

Бургас почете паметта на жертвите от терористичния атентат на летище Сарафово

На 18 юли 2012 година при терористична атака загинаха петима израелски туристи и българският автобусен шофьор Мустафа Кьосов, а десетки други бяха ранени

ДБ призова президента да свика Консултативния съвет за национална сигурност

ДБ призова президента да свика Консултативния съвет за национална сигурност

Той определи като несериозни думите на Радев за тактически ядрен удар, като посочи, че подобни твърдения се използват от руската пропаганда

Коментари (0)