7 Август, 2026

Каракачанов: Трябва ли да убият лекар, за да се угоди на Местан?

Каракачанов: Трябва ли да убият лекар, за да  се угоди на Местан?

Патриотичният фронт няма да подкрепи исканата от лидера на ДПС Лютви Местан оставка на здравния министър Петър Москов, обяви в сутрешния блок на БНТ съпредседателят на коалицията Красимир Каракачанов. "Местан се прави на интересен. Трябва да убият лектар ли, че да повярва на здравния министър".

Каракачанов коментира и управленската програма на правителството, която ще бъде представена днес. "В управленската програма са намерили място много неща, които предлагаме. Има и много неща, които не са наши приоритети, но в края на краищата коректното е, че това, заради което сме подкрепили правителството, е залегнало в програмата." Той изброи: политиката за решаване на битовата престъпрност, външна политика спрямо трационните български общности - за това сме удовлетворени, въпроса с външната ни граница. Другият основен приоритет, за който патриотите ще настояват да работи правителството, е решаване на кризата в енергетиката.

Каракачанов посочи, че няма защо ПФ да работи срещу кабинета. "Осигуряваме мнозинство на това правителство срещу изпълнение на приоритетите ни. Не се изживяваме като "златен пръст", защото не осребряваме нищо от това, което правим", каза още Каракачанов.
Патриотичният фронт категорично подкрепя доизграждането на оградата на българо-турската граница, за да се спре бежанският натиск, увери той. По думите му в охраната на границата е наложително да се включи и армията.

Каракачанов коментира още: "Процесът на общуване в управляващата коалиция като че ли още се отработва. Например ние не бяхме информирани за поправката за пенсионните фондове и затова гласувахме против."

Сподели:
Евтим Милошев с прозрение: Постъпването на паричните потоци е голяма тежест в областта на културата

Евтим Милошев с прозрение: Постъпването на паричните потоци е голяма тежест в областта на културата

В бюджета за 2026 г. има увеличение от почти 34 млн. евро за култура, предстоят разговори за бюджета за 2027 г.

"Да, България" лансира нова идея - създаване на агенция по киберсигурност

"Да, България" лансира нова идея - създаване на агенция по киберсигурност

Според Божидар Божанов хакери престъпници действат бързо и еднократно, с цел да спечелят пари. Но когато зад подобни атаки стоят държави - Русия, Китай, Иран, Северна Корея и др., хакерските групи остават дълго в пробитите системи

Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, битката с наркотиците е наш приоритет

Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, битката с наркотиците е наш приоритет

Изпълняващият длъжността главен секретар на МВР допуска, че откритата лаборатория може да е единствената по рода си у нас

Коментари (0)