23 Декември, 2025

Каракачанов: Военнослужещите получили допълнителни над 5,5 милиона лева за последните 2 години

Каракачанов: Военнослужещите получили допълнителни над 5,5 милиона лева за последните 2 години

Красимир Каракачанов

"Изплатените допълнителни възнаграждения на военнослужещите от Българската армия до 30 юни 2017 г. са в размер на 5 570 000 лева", съобщи от парламентарната трибуна министърът на отбраната Красимир Каракачанов в отговор на въпрос от народния представител Спас Панчев относно възнагражденията на военнослужещи, участващи в охраната на българската граница.

По думите му извършените от министерството разходи могат да бъдат разделени условно на два периода.

"Първият период е от 24 април 2015 г. до 30 септември 2016 г. - логистично осигуряване и подпомагане на органите на МВР по охраната на границата. За този период са изразходвани средства за допълнително възнаграждения в размер на 2 380 000 лева, от които 834 000 лв. за осигуровки. Вторият период е от 1 октомври 2016 г. до края на юни - Логистично осигуряване по проект", обясни министърът.

"Подкрепа за усилията на Република България по справяне на миграционния натиск по външни граници". По този проект се осигуряват само средства за допълнителни възнаграждения", каза още Каракачанов и допълни, че за последния период те са в размер на 3 197 000 лева.

 
Сподели:

Коментари (0)

И репортерът Стоян Георгиев напуска бТВ, солидарен с Мария Цънцарова

И репортерът Стоян Георгиев напуска бТВ, солидарен с Мария Цънцарова

Вярвам е почтеността, без значение каква професия имаш, изтъква журналистът

Кабинетът в оставка с редовно заседание ден преди Коледа

Кабинетът в оставка с редовно заседание ден преди Коледа

То е предвидено за 10 часа на 24 декември, като в предварителния дневен ред са включени 49 точки

Сутрешни мъгли, следобед - слънчево и ведро

Сутрешни мъгли, следобед - слънчево и ведро

Максималните температури ще са между 5 и 11 градуса