16 Март, 2026

Каролев: Не може чантаджиите да определят нашето бъдеще

Каролев: Не може чантаджиите да определят нашето бъдеще

"Не може чантаджиите да определят нашето бъдеще, призова той. Ако излишните се намалят, другите ще имат възможност за по-високи доходи и по-добри условия на труд. Основната съпротива срещу реформите е от страна на чантаджиите, не на действащите полицаи. Това заяви иконоистът Владимир Каролев в ефира на БТВ.

„Очаквах, че властта няма да отстъпи пред исканията на полицаите, коментира Красен Станчев. Услугите вече са приватизирани, много функции са безсмислени, като тези на КАТ, има и някои излишни функции - различни институти и пр. Психиатрите, напр. не заслужават да получат по 20 заплати при пенсиониране. А има и такива хора, които се връщат обратно в системата, ами, като е така, върнете парите, изреди той. Смятах, че и правителството и профсъюзите са разбрали, че работата им се върши по частен път." категоричен е Каролев.

"Реформа е, ако някой млад, искащ да стане полицай, няма да получи 20 заплати, няма да се пенсионира млад и няма да се пенсионира като готвач след 18 г. стаж в системата на МВР, посочи Каролев. Има хора, които не са стреляли, дори и в казармата, но се пенсионират на 48 години, вкл. такива, работили по свинарници, почивни станции и пр. на митингите повечето не са полицаи, смята Емил Спахийски.

Сподели:

Коментари (0)

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Военната операция на САЩ и Израел не е неочаквана след ударите през миналата година

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

“Това е прилагане на решенията, които вече са взети на лидерско равнище и Унгария даде съгласието си за тях“, подчерта Калас

ИК на ГЕРБ утвърди имената на водачите на листите

ИК на ГЕРБ утвърди имената на водачите на листите

Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов традиционно ще води две листи – в столичния 25 МИР-София и в Пловдив-град.