По първоначални данни мъж на 67 години е влязъл в двора на съседите си и е гръмнал двама мъже на 22 и на 26 години и две жени на 29 и 56 години.
На място е загинал 26-годишният мъж. Малко по-късно е умряла и гръмнатата в главата 29-годишна Василка Георгиева. Останалите двама ранени са откарани във ВМА с прострелни рани.
Стрелецът се е оттеглил в собствения си двор и се е самоубил, съобщиха от МВР за БЛИЦ. Изстрелите са били чути около 17.15 часа в района на гара Искър.
По първоначална информация четиримата простреляни са влезли в конфликт със стрелеца, за когото се знае, че е местен автомонтьор.
От МВР съобщават, че съседите враждували от дълго време. След инцидента кварталът е пълен с полиция.
Още от България
Евакуираха по спешност столичен мол
По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат
МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба
Има затруднения с медицинското обслужване, градския и междуградския транспорт, все по-ограничени са и възможностите за напускане на страната, аргументират се от МВнР
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица
В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията