23 Декември, 2025

Киев: ЕС да въведе санкции срещу бившия германски канцлер Герхард Шрьодер, лобист е на Путин

Киев: ЕС да въведе санкции срещу бившия германски канцлер Герхард Шрьодер, лобист е на Путин

е председател на Съвета на директорите на „Роснефть“ и председател на съвета на акционерите на компанията Nord Stream AG

 Министърът на външните работи на Украйна Павел Климкин призова Европейския съюз да въведе санкции срещу бившия германски канцлер Герхард Шрьодер заради поддръжката му за проекти, в които участва Русия. Той заяви това в интервю пред немското издание Bild, публикувано в понеделник, предава "Фокус". .
„Важно е санкциите да не са насочени само към членове на руското правителство и държавните компании, но и срещу тези, които участват в задграничните проекти на Москва“, обясни Климкин.
„Герхард Шрьодер е един от най-изтъкнатите лобисти (на руския президент Владимир) Путин по целия свят. Затова е важно да се разгледа въпросът, какви действия може да предприеме ЕС“, смята той.
ТАСС припомня, че Герхард Шрьодер заемаше канцлерския пост в Германия от 1998 до 2005 година. След оттеглянето си от политиката той се занимава с обществена дейност и бизнес. Конкретно, той е председател на Съвета на директорите на руския петролен гигант „Роснефть“ и председател на съвета на акционерите на компанията Nord Stream AG – собственик и оператор на газопровода „Северен поток“, доставящ газ директно от Русия в Германия.
Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч