1 Май, 2026

Кирчо Киров: България също има проблеми с радикалния ислям

Кирчо Киров: България също има проблеми с радикалния ислям

"Дори службите на такава организирана държава като Франция не са перфектни, това показва случилото се в Париж през миналата седмица. Същото важи и за САЩ, които преживяха 11 септември и терористичния удар", заяви Кирчо Киров, бивш шеф на Националната разузнавателна служба.

Според него, френските спецслужби са имали достатъчно информация за двамата братя – терористи и техния съучастник Колибали, но затрупани от множество сигнали, те просто са подценили тази информация.

"Всемогъществото на службите на мит, ако бе обратното нямаше да има атентати", каза още бившият шеф на НРС.

"Проблемът е в интеграцията на хората с мюсюлманско съзнание във френското общество, явно това не е станало и затова се стигна до тази трагедия", каза още о.р. генералът. Той посочи, че тези хора не идват отвън, а са родени във Франция, възпитани и отраснали са в тази страна и следователно не са интегрирани достатъчно.

Според него, България има също проблеми с радикалния ислям и акцията на ДАНС срещу имамите в Пазарджик показва това. 

"Не трябва да се подценява заплахата, въпреки че има и приказка, че от циганин терорист не става= Визирам акцията на ДАНС срещу радикалните мюсюлмани в Пазарджик. Този проблем тепърва ще се появява у нас”, коментира Киров. 

Сподели:

Коментари (0)

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

Страната ни е начело в класацията с ръст на цените от 6.2% на годишна база, което е сериозно ускорение спрямо март, когато инфлацията беше 2.8%.

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.