Според малкия Добрев, известен и с прякора ‘младия вълк в БСП’, много хора от настоящия политически и стопански елит на България се плашели от съдържанието на тефтерче, но още по-опасно било друго, с зелена кожена подвързия. В него били описани финансови взаимоотношения между БСП и лица от прехода.
Там са имената на хора, които са получили пари от БСП и сега знам, че се страхуват, заяви малкият Добрев.
Валерия Велева, която уж небрежно разглеждаше кадровия тефтер на Николай Добрев, върнал премиерския мандат след неуспешното управление на Жан Виденов, изпусна в ефир, уж без да иска, няколко имена – на синия активист на ДСП Веселин Методиев, на отстранения от правителството на ГЕРБ Божидар Димитров и на настоящия депутат от БСП Ангел Найденов. Кирил Добрев я помоли да не цитира повече имена, защото след това трябвало да се обяснява надълго и нашироко с много хора.

Той призна в ефир, че много представители на днешния политически и държавен екип не го обичат и се страхуват от него, защото ги е виждал лично в доста конфузни ситуации.
Идваха в дома на баща ми, плачеха и го молеха за услуги. Други той изхвърляше от апартамента, а един даже го би с вестник по главата, разказа гостът на Велева.
Кирил Добрев не пропусна да отбележи, че ако баща му е имал визия за БСП и за България с 20 години напред, то сега Станишев реди ръководството на столетницата в обратна прогресия – с 20 години назад. Младият депутат бе категоричен, че червената партия няма стратегия как да се бори с противниците си, безидейна е и е натикана в ъгъла.
Ако Кольо Добрев сега беше жив, сега нямаше да го има и Бойко Борисов, отсече наследникът му. Той опроверга тиражираните през последния месец от вътрешния министър Цветанов информации, че е имал връзки със сръбския мафиот Сретен Йосич.
Не познавам нито Сретен Йосич, нито Марко Милошевич, нито съм изнасял оръжия за Садам Хюсеин, иронично обясни Добрев и допълни името му никъде не се споменава директно в СРС-тата по делото за “Киларите”. Според него обвиненията били политическа манипулация, но БСП като партия не го защитила и не реагирала срещу това.
Малкият Добрев почти се разплака в ефир, разказвайки, че ходел на гроба на баща си, за да му дава отчет кой какви ги върши в партията и държавата.
През цялото време пък водещата Валерия Велева се опитваше да захаросва разговора със напудрени въпроси и коментари, изтъквайки героичния образ на покойния Николай Добрев.
{fcomment}
Още от България
Удължен е лицензът за продължаване на дейността на „Лукойл“ в България
Удължаването до 29 октомври тази година е по желание на българската страна с цел синхронизиране на сроковете с лиценза от американската страна.
Ивайло Мирчев: Модерният фашизъм е режимът на Путин! Текстописецът на Радев е българска симбиоза между Дугин и Распутин
"Комунистическите паметници се борят с фашизма толкова, колкото иконите на МВР с катастрофите по пътищата", заяви той
Сиромахов: Вчера един дрон да вземе да падне в двора на майкини, моля ти се
"Един овчар го видял, па да вземе да извика военните, па те да вземат да извикат Румен Радев, па той да вземе да събере Консултативния съвет за национална сигурност ", пише той