6 Февруари, 2026

Клиноведът Яне клати стола на двама министри

Клиноведът Яне клати стола на двама министри

обявявайки съмнения кък двама от служебните министри на икономиката, енергетика и туризма Асен Василев и министъра на околната среда Юлиян Попов в служебния кабинет. Това разкрия Янев, след среща с министър-председателя.

Той обясни, че като председател на Комисията за корупцията по високите етажи на властта, разполага с информация за съмнения относно гражданствата и подадените от двамата министри декларации за доходите им. 

Премиерът Райков отказа да коментира тези сигнали.

Яне Янев също отказа да даде повече информация за подадените сигнали.

РЗС вече разполага с информация за близки и тесни връзки между полицаи, особено шефове на РПУ, както и отделни прокури, и местни купувачи на гласове, предупреди още Янев.

Той заяви, че вече е информирал премиера за подобни практики и увери, че юристите на РЗС в цялата страна ще следят за подобни случаи.

Няма да създадем по фалшив начин алиби на определени участници в изборния процес, обеща премиерът Марин Райков след среща с лидера на РЗС.

Министър-председателят определи срещата с Яне Янев като интересна и конкретна. По време на срещата, служебният премиер е уверил, че няма да бъда създадени съмнения за прозрачността и демократичността на предстоящите парламентарни избори. 

Анализатори са категорични, че Янев се използва от господарите в ГЕРБ да върши мръсната работа. Натоварен е и със задачата да черни президента Плевнелиев и кабинета, който е съставил. По отношение на купуването на гласове пък политици припомнят, че РЗС години наред е един от най-агресивните търговци на вот. Преди Време Волен Сидеров разкри, че самият Антон Петров – Хамстера е купувал гласове за Янев.

Сподели:

Коментари (0)

Гуцанов: Над 80% от хората не знаят къде и как се управляват парите им за пенсия

Гуцанов: Над 80% от хората не знаят къде и как се управляват парите им за пенсия

Той отхвърля препоръките на ОИСР за увеличаване на пенсионната възраст в България

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

"Росен Желязков беше скрит от всички тези неудобни въпроси. Искахме да го питаме за Таки", заяви той

Мъж осъди болница за кражба на биологичен материал - станал баща без да знае

Мъж осъди болница за кражба на биологичен материал - станал баща без да знае

Подписът му е бил фалшифициран, за да се удостовери съгласие за ин витро процедура, вследствие на което му се е родило момиченце