26 Февруари, 2026

Кметове и общински съветници от ДПС в Хитрино напускат партията

Кметове и общински съветници от ДПС в Хитрино напускат партията

Общинската структура на ДПС в Хитрино, съветници в местния парламент и кметове на населени места в общината напускат партията. Те са подписали декларация, че напускат редовете на Движението и съобщиха решението си на пресконференция. От 27 членове на партийно ръководство 26 са подписали декларацията.

От 20-те местни структури само тази в село Длъжко не напуска партията.

От ДПС излизат и 16 от 18 кмета в община Хитрино. 14 общински съветници от ДПС в местния парламент също са декларирали, че стават независими.

Декларацията бе прочетена от кмета на село Каменяк Сибрят Еир, която бе и част от общинското ръководство на ДПС досега.

По думите й два са мотивите да се вземе това решение. Единият е провежданата политика от централното ръководство и областното ръководство на ДПС в частта с избирането на кандидати за кметове и народни представители. Вторият мотив е отстраняването на кмета на Хитрино Нуридин Исмаил и председателя на Общинския съвет Мустафа Ахмед от ДПС.

Сподели:

Коментари (0)

Сблъсъци с полицията! Протестиращи се опитаха да нахлуят в кабинета на Сарафов

Сблъсъци с полицията! Протестиращи се опитаха да нахлуят в кабинета на Сарафов

Гневни хора тропат по вратата и скандират "Граждански арест", "Сарафов вън", "Народен съд" и "Джуджето вън

Янкулов за обвинението към Теодора Георгиева: Нов тежък удар върху имиджа на българското правосъдие

Янкулов за обвинението към Теодора Георгиева: Нов тежък удар върху имиджа на българското правосъдие

Европейската прокуратура призна Теодора Георгиева за виновна за сериозно нарушение и не е изключено да бъде освободена от длъжността европейски прокурор

ВСС заседава по назначението на временно и.ф. главен прокурор

ВСС заседава по назначението на временно и.ф. главен прокурор

"Моето убеждение е, че временно изпълняващият функциите на главен прокурор стои много по-близо като фигура до титулярния, отколкото до който и да е друг административен ръководител, именно поради обема власт и правомощията, които упражнява", заяви служебният министър на правосъдието Андрей Янкулов