"Коалицията засега се движи по острието на бръснача и тези плаващи мнозинства, които се образуват по спорните въпроси, лично мен, не ме обнадеждават", прогнозира пред БНР лидерът на АБВ Георги Първанов.
Той заяви, че АБВ ще бъде фактор на стабилността в кабинета, но не на всяка цена.
Лидерът на АБВ коментира приетата промяна в пенсионното осигуряване и заяви, че предложението не е било предмет на дискусия в политическите органи, а все пак демокрацията предполага именно това.
"АБВ гледат на пенсионната система като на система и тя трябва да се реформира като цяло", каза още Първанов.
По отношение на проекта "Южен поток" и обявеното от премиера, че България ще издаде всички разрешителни за него и ще продължи подготвителните дейности по реализацията му, лидерът на АБВ смята, че вече е много късно.
"Аз се опасявам, че "резето е хлопнало", заяви Първанов.


Коментари (0)