Незаконно проникнал в страната е починал край Средец, след рикошет на куршум, изстрелян във въздуха от граничен полицай. Това каза за „Фокус” главният секретар на МВР гл. комисар Георги Костов.
"Снощи около 22.00 часа наш граничен патрул от трима служители в района на град Средец се е натъкнал на около 50 нарушители. Пристъпват действия към проверката им, срещат съпротива в следствие на което един от служителите използва оръжие. Стреля във въздуха и по негови данни следва рикошет. Наранен е един от нарушителите, който в последствие почива в реанимацията", обясни Костов.
Той посочи, че в района на местопроизшествието са задържани 54 незаконно проникнали в страната чужденци. "Първоначално те съобщават, че са с произход от Афганистан. Всички са мъже на видима възраст между 20 и 30 години в добра спортна форма", допълни Костов и допълни, че те са се придвижвали пеш в трудно достъпен релеф в силно пресечена местност.
Още от България
Трус в Сметната палата: Проданов приклещи Димитър Главчев със сигнали за мащабни нарушения
Шефът на бюджетната комисия поиска спешна проверка за конфликт на интереси, устни заповеди към одитори и умишлено забавяне на готови доклади в одитната институция
Самосвал с вдигнат кош се блъсна и заклещи в мост до Китен
Водачът, 31 годишен бургазлия, е тестван за употреба на алкохол и наркотици - и двете проби са отрицателни
Извънредно от Министерския съвет: Радев с нови мерки за цените, бизнеса и хазната
Затягаме контрола върху ценообразуването и качеството на храните, работим върху подобряването на бизнес климата и условията за правене на бизнес, подчертава премиерът