Тогава, когато съм отправял упреци към НОИ, значи е имало за какво. Не виждам причина да се извиня. Това обяви в сутрешния блок на БНТ омбудсманът на Република България Константин Пенчев.
Няма законова възможност в България банката да бъде заключена 6 месеца, коментира той по отношение на казуса с КТБ. „Оздравяване, като не можеш да оздравиш – фалит. Проблемът е основно политически и няма спор по този въпрос“, категоричен бе той.
Всяко чакане е фатално и аз призовавам и служебното правителство трябва да вземе мерки, подчерта Пенчев, който определи проблема с банката като цирей за системата ни. По отношение на скандала с откраднатите ЕГН-та по време на избори омбудсманът посочи: „Аз се надявам този шум, който се вдигна, малко да респектира партиите“. Константин Пенчев призова българите да „гласуват масово“ на предстоящите парламентарни избори.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия