15 Май, 2026

Константин Проданов: Необходим е цялостен одит на всички банки

Константин Проданов: Необходим е цялостен одит на всички банки

„Положително е решението, че трябва да се присъединим към Единния европейски банков надзор, взето на вчерашните консултации при президента”, каза пред БНР Константин Проданов, финансов експерт на АБВ . Според него същото може да се каже и за решението да се извикат външни експерти, за да преценят на място надеждността на нашата банкова система. Той обаче смята, че не само трябва да се провери ефективността на надзора, но и да се установят конкретните му пробойни, да се направи цялостен одит и на КТБ, и на останалата част от банковата система. „Проблемът е, че ако ситуацията се решава по този начин, на час по лъжичка, се създава много неприятно усещане у всички за нестабилност, за хаос, за това, че държавата не може да се справи със ситуацията.

Проданов изрази съмнение, че КТБ ще бъде отворена на 21 юли

Сподели:

Коментари (0)

Сияна трябва да остане последната. Когато няма справедливост, безнаказаността убива отново

Сияна трябва да остане последната. Когато няма справедливост, безнаказаността убива отново

"Вероятно ще има окончателна присъда след 7-8 години. Както в повечето подобни случаи. Аз не съм съгласен с това и няма да се примиря", казва Николай Попов

Протест срещу цигуларя на Кремъл: Путин е убиец, Репин - съучастник

Протест срещу цигуларя на Кремъл: Путин е убиец, Репин - съучастник

Протестиращите носеха български, украински и европейски флагове, също и постери, на които се виждаше цигулка, от която капе кръв - на фона на причинените от Русия разрушения в Украйна

 Мартин Димитров Това е безумно! Мерките на Радев покачват инфлацията

Мартин Димитров Това е безумно! Мерките на Радев покачват инфлацията

Той подчерта, че проблем с растящите цени действително има, но според него причините са другаде – международното поскъпване на петрола заради войната и високите държавни разходи.