13 Юли, 2026

Коритаров за бежанската криза: Изчерпан е моделът на ООН, нужни са нови политически решения

Коритаров за бежанската криза:  Изчерпан е моделът на ООН, нужни са нови политически решения

"За първи път Европейският съюз трябва да отчете едно ключово обстоятелство. Кандидат-членки носят много по-голяма отговорност за Европейския съюз, отколкото самите страни-членки. ЕС трябва да се замисли много сериозно върху модела на световния ред. Това заяви журналистът Георги Коритаров в ефира на Нова телевизия по повод актуалната тема с бежанската криза на Стария континент.

Изключително мъдра и хуманна беше реакцията на папа Франциск към бежанците, той призова католическата църква да отвори вратите си за тях. Необяснимо е да говорим за опасения от ислямизация. Ислямът няма как да издоминира, защото ЕС е изграден на базата на мултикултурализма, аргументира се той.

Бежанската вълна носи провокация към системата за сигурност. За пръв път ЕС е призван да координира политиките си в сигурността и да отчете едно ключово обстоятелство - страни, които все още не са членки на ЕС носят много по-голяма отговорност от тези, които не са. Мисля, че много скоро ще се появят идеи за ново разширяване, каза Коритаров. "България е равноправен член на ЕС и НАТО и има същото право да дава идеи, те не зависят от мащаб, а от интелект и ерудиция." припомни още той. "Само в България от цяла Европа мюсюлманите са под 10%" добави политологът Евгений Дайнов. "Прави впечатление, че Европейският съюз е неспособен да прави политика, особено в кризисни ситуации", разкри той и добави: "Частични счетоводни решения само усложняват ситуацията."

Сподели:
Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!

Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!

"Празният стол не защитава България, той я обезсилва и обезличава"

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година

Георги Касчиев:  Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа

Георги Касчиев: Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа

„Твърдят, че няма атомна централа на загуба, но нашата е на загуба. На входа стоят едни олигарси", категоричен е той

Коментари (0)