26 Юли, 2026

Корман Исмаилов: Партиите на статуквото бламират съдебната реформа

Корман Исмаилов: Партиите на статуквото бламират съдебната реформа

Партиите на статуквото оказват най-голяма съпротива да се случи съдебната реформа. Сред тях има и депутатите, които ако продължават да действат неконструктивно, ще продължава да спада политическото доверие, което не е в интерес на обществото. Това коментира по ТВ 7 депутатът от Реформаторския блок Корман Исмаилов след снощното заседание на правната парламентарна комисия .

Той посочи, че участниците в съдебната система са наясно че има проблеми, но ръководството на тази система нямаше волята да промени това. В този смисъл тези борби са борби за промяна на статуквото.

Исмаилов коментира и случая с незаконните постройки в Гърмен, които трябва да бъдат разрушени.

Когато рушиш нещо, трябва да предложиш и алтернатива. Защото бита е една от формулата, която може да промени нагласите на тази тотално маргинализирана група в общество, смята реформаторът.

Исмаилов е категоричен, че и преди тези избори ДПС чрез словесни демагогии ще се представя като защитник на ромската общност. Но реално на всеки е ясно, че неговия подход е да купува гласове от избори до избори, а не да решава реално проблемите на ромите у нас.

Корман Исмаилов изрази своята позиция за предстоящия избор на шеф на БНБ.

За нас е важно да се направи добър избор за шеф на БНБ, защото е съвсем различно дали ще имаш един кандидат, или ще трябва да избираш между 4-5 номинации, каза в заключение депутатът от РБ.

Сподели:
Николай Денков: Управляващите заблуждават хората и по темата за американските цистерни

Николай Денков: Управляващите заблуждават хората и по темата за американските цистерни

Както се казва - на краката на лъжата са къси и доста бързо истината излиза наяве, метафорично описа ситуацията депутатът от "Продължаваме промяната"

Ивайло Мирчев: Премиерът да каже каква е сделката за самолетите-цистерни и “Лукойл”

Ивайло Мирчев: Премиерът да каже каква е сделката за самолетите-цистерни и “Лукойл”

Преди Радев, Тръмп беше благодарил и на Орбан, но вижте къде е Орбан сега

Шефът на ВВС с позитивни послания:  Само F-16 и МиГ-29 могат да ме отведат на "Дондуков"2

Шефът на ВВС с позитивни послания: Само F-16 и МиГ-29 могат да ме отведат на "Дондуков"2

По неговите думи други хора създават наратива, че има аспирации към Президентството и за протокола отбелязва, че излиза в годишен отпуск

Коментари (0)