"Реформаторският блок ще разчита по-скоро на по-широка кандидатпрезидентска кандидатура, а не на тясно партийна. Радан Кънев противоречив, тъй като е в опозицията на коалицията. След изборите ще решим в какъв формат ще продължим и дали ДСБ ще е част от блока". Това заяви пред БТВ депутатът от РБ Корман Исмаилов.
"Срещу страната ни се води тежка хибридна война от руска страна, която е финансирана от ретроградните руски интереси. Докато бях в ДПС Ахмед Доган винаги е бил потаен и умело балансираше между международните интереси. Турция се дистанцира от него зарадуи генезиса, който преживя. Той работи единствено за собствена полза. Кризата в партията му отблъсква избирателите. Част от тях ще гласуват за нас, за ДОСТ и за ГЕРБ", категоричен е Исмаилов.
Още от България
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"
ДСБ и Атанасов ще поведат демократичните сили за победа на президентските избори през 2026 г.
Партията поема ангажимент "да работи и за единна политическа платформа на демократичната и реформаторска десница"