Основателят на НПСД Касим Дал и лидерът на партията и съпредседател на Обединение ДОСТ Орхан Исмаилов дадоха днес, 20 март, категоричната си подкрепа за Корман Исмаилов, водач на листата за област Силистра.
Знаковите имена на единствената партия, която няма кандидати за народни представители с установена принадлежност към Държавна сигурност, се срещнаха с жителите на Главиница.
"Моментът е исторически и нямаме право да останем наблюдатели, всички трябва да се самоопределим", призова хората Касим Дал и заяви, че ролята на политиците е да предлагат алтернативи, но избирателите трябва да направят правилния избор за своето бъдеще.
Силно и емоционално беше словото на Орхан Исмаилов, който каза, че Обединение ДОСТ е създадено заради хората и за тяхното бъдеще. Той призова всички да гласуват с разум и сърце, защото те ще определят, каква ще бъде България утре.
"Само ние можем да спасим България от корумпираните политици и техните маши", каза Корман Исмаилов и подчерта, че идва политическата пролет, която ще донесе на хората свободата и достойнството, което заслужават.
В срещата участваха още Орхан Кошуджу, областен координатор на НПСД за Силистра и Ибрахим Делиормънлъ, координатор на НПСД за Република Турция.

Още от България
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“